Parkovací lístek


ZAPARKUJ

POŠLI SMS
UPLYNULA TI
PARKOVACÍ DOBA?
POŠLI
DALŠÍ SMS
TEĎ MŮŽEŠ BEZ
POSTIHU ODJET
SMS PARKING
UŚETŘÍ VÁM ČAS A PENÍZE

O SMS PARKOVNÉM


Kolikrát už se Vám v životě stalo, že chcete zaparkovat a nemáte u sebe požadované drobné mince nebo příslušnou parkovací kartu?


Služba SMS PARKOVNÉ zajišťuje pohodlný a rychlý způsob úhrady parkovného prostřednictvím mobilního telefonu. Služba SMS PARKOVNÉ přináší zákazníkům možnost úhrady využití parkovacího místa bez kontaktu s parkovacím automatem.
VÝHODY PRO ŘIDIČE

Cílem SMS PARKOVNÉHO je nabídnout řidičům jednoduchý a snadný způsob úhrady parkovného za současného zajištění jednoduché kontroly těchto úhrad. Současné parkovací automaty vyhovují k zajištění základní platební funkcionality, avšak jsou nemobilní a vyžadují fyzickou přítomnost řidiče k provedení platby. SMS PARKOVNÉ umožňuje platbu za parkování bez nutnosti cesty k parkovacímu automatu, informovat řidiče o blížícím se vypršení zaplacené parkovací doby a dát řidiči možnost si dobu parkování prodloužit (bez kontaktu s parkovacím automatem). V zájmu města je, aby řidiči měli více možností úhrady parkovného pro případ, že některý ze stávajících způsobů je pro řidiče nevhodný či v danou chvíli neproveditelný.

SMS PARKOVNÉ uživatelům přináší:

 • Zvýšení komfortu uživatelů (téměř 100% dostupnost mobilních telefonů)
 • Řidiči nepotřebují mít drobné (správné) mince
 • Řidiči nemusí odcházet z auta k parkovacímu automatu
 • Možnost prodloužit dobu parkování bez nutnosti kontaktu s parkovacím automatem
 • Možnost jednoduše a pohodlně provést úhradu parkovného např. ve smíšených zónách
 • Moderní ekologická služba

Objednání SMS parkovacího lístku

Odeslání objednávky SMS parkovného probíhá následujícím postupem:

 • Uživatel (parkující) vytvoří zprávu, do jejíhož textu vepíše klíčové slovo.
 • Vepsanou zprávu parkující odešle na specifické telefonní číslo
 • Příklad: Parkující odešle SMS s textem:
  • Z1_1P23456_60
   • Kdy Z1 = identifikace města, zóny
   • RZ (SPZ) vozidla
   • očekávaná doba parkování nebo cena parkovného

Na základě zaslané objednávky bude uživateli během pár vteřin doručena zpráva v podobě SMS parkovacího lístku.

Text SMS:
BV 1A23344 60
Komu:
90206
Parkovne - Breclav, cervena zona. Tarif 20Kc/hod, platba 20 Kc, neplatce DPH. Platnost OD: 1.7.2010 10:46; DO: 1.7.2010 11:46; Kontrolni kod: KW2j045SF.

Uživatelské rozhraní pro parkující

K vystavení daňových dokladů k zakoupeným SMS parkovacím lístkům slouží uživatelům samoobslužné webové, tzv. uživatelské rozhraní.

Pro přihlášení do rozhraní je uživatel autorizován svým číslem mobilního telefonu, ze kterého byl v minulosti SMS lístek zakoupen, a speciálním kódem z SMS lístku. Pokud již uživatel nemá uložen SMS lístek, je možné tento kód zaslat přímo z přihlašovací stránky portálu. Portál autorizuje klienta na základě kódu z jeho libovolného SMS lístku zakoupeného v minulosti z uvedeného mobilního telefonního čísla.

Uživatelské rozhraní nabízí uživateli dále přehled všech SMS lístků, které v minulosti z daného telefonního čísla objednal. Uživatel si může připojit ke svému telefonnímu číslu další číslo a tisknout tak společné doklady pro více telefonních čísel (výhoda pro společnosti).

Příklad daňového dokladu se všemi potřebnými náležitostmi:


Provozuje GLOBDATA a.s., © 2015-